دوره های آموزش شبکه در کامتک شامل رشته های اصلی مایکروسافت، MCITP، امنیت شبکه و دوره سیسکو میباشد. اموزش بصورت کاربردی با سرفصلهای خارجی و بروز میباشد. مدرسین رشته اموزش شبکه دارای تجربه در پروژه های نصب و راه اندازی سیستم های شبکه شرکت های بزرگ را دارند.

آموزش شبکه

شبکه

آموزشگاه شبکه

برای اینکه در یک مرکز کامپیوتری سخت افزار شبکه بتوانید فعالیت کنید و یا پروژه های نصب و راه اندازی سرور و تجهیزات شبکه را بدانید لازم است که در رشته های آموزش شبکه ثبت نام کنید. با سپری کردن دوره های شبکه آموزشگاه کامتک میتوانید برای مدرک بین المللی اقدام کنید. هر کدام از رشته های شبکه دارای مدرک بین المللی از شرکت های اصلی میباشد.

دوره های آموزش شبکه

دوره مایکروسافت

آموزش سیسکو

دوره امنیت شبکه

 آموزش MCITP

آموزش CCNA آموزش CEH

آموزش MCSE

آموزش CCNP آموزش CHFI

آموزش TMG 2010

آموزش CCSP آموزش ECSA

آموزش Exchange

آموزش CCIE آموزش CISSP
مجازی سازی شبکه آموزش میکروتیک دوره لینوکس
VMware VCP 5 دوره MTCWE آموزش RHCSA
VMware Vcloud دوره MTCRE آموزش RHCE
VMware VCDX دوره MTCUME آموزش RHCSS
Vmware VDI 5 دوره MTCINE آموزش RHCVA
کلاس آموزش شبکه و رشته های مایکروسافت

با توجه به اینکه دوره های شبکه نیاز به کار عملی و پیاده سازی دارد نیاز است که در کلاسهای شبکه ثبت نام کنید. چون قسمت زیادی از تکنیک آموزش آن نیازمند استفاده و تمرین با سخت افزارها و دیوایس های شبکه از جمله روترها و سوئیچ های سیسکو است که به دلیل گرانی معمولا تهیه و استفاده فردی مقرون به صرفه نیست ، در آموزشگاه کامتک کارآموزان میتوانند با سخت افزارهای روز شبکه آشنا شده و با کار عملی به درجه عالی در آموزش برسند و همچنین اساتید با تجهیزات واقعی تمام سناریوهای آموزشی را در هنگام درس اجرا کرده و به دانشجویان فرصت می دهند تا به صورت فردی یا گروهی برای آموختن و عیب یابی از تجهیزات استفاده نموده و شخصا به صورت مستقل سناریوها را اجرا کنند.

گامهای دوره اموزش شبکه

پس از این دوره فراگیران باید دو شاخه سیسکو و مایکروسافت را به موازات هم طی نمایند.
آموزش MCITP و گواهینامه مایکروسافت در زمینه شبکه های کامپیوتری بر مبنای سیستم عامل های سرور و کلاینت مایکروسافت است. در سالهای پیش MCITP جایگزین MCSE شده است.

آموزش امنیت شبکه

در سالهای پیش MCSE شناخته شده ترین مدرک علمی مورد توجه علاقه مندان IT بود. این گواهینامه موید تخصص دارنده این گواهینامه در زمینه طراحی و راه اندازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری بود اما پس از ارائه ورژن جدید سیستم عامل سرور مایکروسافت یعنی Server 2008 و همچنین سیستم عامل کاربر مایکروسافت Windows 7 ، گواهی MCITP به جای MCSE از طرف مایکروسافت معرفی شد.کلاس شبکه
استفاده از این سیستم عامل ها مستلزم استفاده از کامپیوترها و سخت افزارهای جدید و پرقدرت است، در ابتدا این دوره آموزشی مورد استقبال علاقه مندان قرار نگرفت ، اما به مرور به دلیل امکانات جدیدی که مایکروسافت در این سیستم عامل ها ارائه نمود ، این محصولات نیز در بازار ایران فراوان است.

اموزش شبکه های کامپیوتری سیسکو و مایکروسافت

به دلیل عدم پشتیبانی سیستم عامل های قبلی و امنیت خوب ویندوز سرور 2008 سازمان ها و شرکت های ایرانی نیز یا به سوی Win Server 2016 رفته اند و یا در حال برنامه ریزی برای ارتقاء (Upgrade) از Server 2003 به Server 2016 هستند .
کامتک از ابتدای سال ۹۲ اقدام به برگزاری دوره های آموزشی MCITP اقدام نموده است.
کلاس ها و دوره های آموزشی MCITP کامتک، به دلیل بهره بردن از اساتید مجرب مورد تایید مایکروسافت و همچنین استفاده از کارگاه ها و لابراتوارهای بسیار مجهز و سرفصل ها ، منابع و سناریوهای استاندارد مایکروسافت ، مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفته است.

نسخه مناسب چاپ