آموزش مایکروسافت یکی از رشته های شبکه مهم محسوب میشود. مدرک MCSA نیز از مدرک های اصلی در مایکروسافت میباشد. با اخذ مدرک مایکروسافت مهارت های فنی در حوزه آی تی بدست میآورید. کارآموزان علاقمند به دوره شبکه لازم است که این دوره را شرکت کنند. این دوره برای مدیریت محیطهای شبکه های کامپیوتری حائز اهمیت میباشد.

آموزش مایکروسافت

همانطور که گفته شد اموزش مایکروسافت یکی از رشته های مهم در مهندسی شبکه است. روش نصب ویندوز سرور، راه اندازی آنتی ویروس، نصب نرم افزار تحت شبکه و کنترل بکاپ گیری در دوره مایکروسافت تشریح میشود.

آموزش MCSE 2003
داشتن گواهينامه MCSE 2003، نشانه تجربه و صلاحيت در طراحی، پياده سازی و پشتيبانی از سيستم هاي اطلاعاتی مبتنی برشبکه های Windows 2016 است.
همچنين داشتن مدرکMicrosoft Certified Professional) MCP) نشانه دانش ژرف در حداقل يکی از سيستمهاي عامل محصولات مايکروسافت است.
جهت دريافت مدرک MCSE ، کارشناس بايد هفت امتحان را با موفقيت پشت سر بگذارد که به ازای هر امتحان يک MCP دريافت می نمايد.

آموزش MCITP

MCITP مدرک نسل جدید مدارک مایکروسافت در زمینه شبکه های کامپیوتری بر مبنای سیستم عامل های جدید مایکروسافت یعنی Windows Server 2016 و Windows 10 است.
به تعبیری روشن تر، MCITP جایگزین جدید و به روز شده و ورژن جدید همان MCSE است. در آموزش مایکروسافت درباره این مبحث توضیح داده میشود.
با توجه به اینکه طبق اعلام مایکروسافت، ویندوز سرور 2003 فقط تا 13 ژوئیه 2010 پشتیبانی میشود و همچنین با توجه به اینکه سازمان ها، ارگان ها و شرکت های ایرانی نیز كم كم به سوی Windows Server 2016 میروند و یا در حال برنامه ریزی برای ارتقاء از Server 2003 به Server 2016 هستند، بازار کار شبکه نیز به طرف این مدارک جدید حرکت نموده است. ولی توصیه می گردد كه با دوره های MCSE 2016 حتما آشنایی داشته باشید.

آموزش دوره Exchange Server 2010

مقدمه (معرفی Messaging System)
امروزه ایمیل بعنوان یکی از ابزار اصلی مکاتبات مورد استفاده قرار میگیرد این سرویس در ابتدا جهت جابجائی متون ساده و مبتنی بر Text طراحی شده بود و امروز جهت جابجائی هر نوع فایلی ( صوتی ، تصویری و ...) مورد استفاده قرارمیگیرد و با سایر سرویسهای سازمان مانند اتوماسیون اداری، Unified Messaging و ... در ارتباط میباشد.
به این جهت نام این سرویس از میل سرور به Messaging System تغییر نمود زیرا فقط وظیفه جابجائی ایمیل را عهده دار نیست . در Messaging Systemهای امروزی مدیریت ( SMS ، Voice ، Video ، FAX و....) نیز وجود دارد.
Messaging System ها توانائی مدیریت تمامی مکاتبات یک سازمان را دارا میباشند بنابراین امنیت آنها نیز مورد توجه است و یکی از عوامل اصلی در انتخاب آنها مبحث امنیت اطلاعات میباشد.
Microsoft Exchange Server 2010
آموزش Microsoft Exchange Server که یکی از پر فروش ترین محصولات شرکت Microsoft از ابتدای پیدایش آن تا کنون بوده است. نگارشهای اولیه این سرویس در ابتدا فقط جهت پیاده سازی Mail Server در سازمانها مورد استفاده قرار میگرفت و نگارش 2007 آن نقطه عطف این سرویس بحساب می آید و باعث شد که این میل سرور، بصورت یک Messaging System ارائه گردد.
نگارش Exchange 2010 آن نسخه تکامل یافته Exchange 2007 میباشد. مواردی مانند Message Record Management ، High Availability و Archive Mailbox از جمله مواردی است که در این نگارش بهبود یافته است.
Microsoft Exchange 2010 از دیدگاه امنیت ، مدیریت بر Messageها ، High Availability ، برقراری ارتباط با سایر محصولات شرکت Microsoft (مانند SharePoint) و طراحی نرم افزار عملکرد بسیار خوبی دارد و نمیتوان آنرا با سایر میل سرورهای موجود مقایسه نمود.
معرفی دوره 70-662 (Microsoft Exchange 2010 Configuring)
هدف از این دوره تسلط کاربر برمفاهیم Exchange Server 2010 و تونائی در پیاده سازی و نگهداری این سرویس میباشد.
این دوره با مقدمه ای بر سرویسهای ADDS(Active Directory Directory Service) و DNS آغاز میگردد و سپس به معرفی بخشهای مختلف Exchange 2010 میپرداز و نحوه ارتباط هریک از این اجزاء را با یکدیگر معرفی میکند. در ادمه دانشجویان نحوه پیاده سازی ، مدیریت و ایجاد High Availability در هر بخش از این سرویس را فرا میگیرند. بخش دیگری که در این دوره آموزشی نسبت به آن تاکید شده است ایمن نمودن این سیستم است و کاربران ضمن آشنائی با مفاهیم پایه امنیت در حوزه ایمیل، قدرت ایمن سازی Exchange 2010 را نیز کسب مینمایند. در انتها دانشجویان با ابزار Exchange 2010 جهت مدیریت بر Messageها آشنا شده و تونائی کنترل بر انواع Message را کسب مینمایند.

پیش نیازها در آموزش مایکروسافت

  • تسلط بر سرویس Active Directory Directory Service
  • تسلط بر سرویس DNS

نتیجه گیری در آموزش مایکروسافت

دوره آموزش مایکروسافت سه ماه زمان میبرد. کارآموزانی که کلاس مایکروسافت را ثبت نام میکنند براحتی پروژه های تحت شبکه را میشناسند و میتوانند در بازار کار نتیجه خوبی بدست آورند. اموزش مایکروسافت در کلاسهای ۶ نفره برگزار شده و هر دو کارآموز تحت یک سیستم مستقل کار عملی انجام میدهند.

نسخه مناسب چاپ