مرکز تخصصی آموزش تعمیرات کامپیوتر در کارگاه کامتک بصورت عملی و زیر نظر تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ در هر هفته بصورت حرفه ای روی بیش از ۲۰۰ مدل مادربرد، هارد، کارت گرافیک و پاور تدریس میشود. شروع کار آموزش تعمیرات کامپیوتر شناخت قطعات اس ام دی SMD و عملکرد ابزارهای تعمیرگاهی است. نحوه صحیح مسیریابی روی مین برد کامپیوتر و عیب یابی پاور کیس و تدریس بازیابی اطلاعات هارد دیسک از مهمترین بخش های این کلاس میباشد.

دوره آموزش تعمیرات کامپیوتر

دوره آموزش تعمیرات کامپیوتر پیش نیاز دوره تعمیر لپ تاپ میباشد. آشنایی با قطعات SMD الکترونیک روی مین برد، مسیریابی صحیح برای رسیدن به عیب و نحوه ولتاژ گیری CPU , RAM , PCI از اهداف آموزش تعمیر مین برد کامپیوتر است. روش تعمیر مادربرد کامپیوتر از دوره های مهم در کارگاه کامتک میباشد؛ البته خیلی از اشکالات توسط پاور کیس برای مادربرد،‌ کارت گرافیک و هارد دیسک بوجود میآید. آموزش تعمیر پاور کامپیوتر و آموزش تعمیر پاور سرور از شاخه های تعمیر کامپیوتر میباشد.

آموزشگاه تعمیر کامپیوتر

در اصل دوره آموزش تعمیر رایانه شامل آموزش تعمیر مادربرد، تعمیر هارد، آموزش تعمیر پاور و آموزش تعمیر کارت گرافیک میباشد. کارآموزانی که در شرکت های گارانتی کامپیوتر فعالیت میکنند میتوانند هر کدام از این دوره ها را مجزا شرکت کنند: (مانند دوره تعمیر مین برد). کسانیکه خدمات کامپیوتری و مرکز گارانتی کامپیوتر شامل گرافیک، هارد، مین برد و پاور کیس نیز میتوانند دوره آموزش تعمیر کیس را یکجا بگذرانند. آموزش تعمیر کامپیوتر بصورت فشرده در یکماه برگزار میشود.

آموزش تعمیرات کامپیوتر

آموزش تعمیر مادربرد کامپیوتر

بیش از ۲۰۰ مدل مادربرد، بیش از ۱۰۰ مدل کارت گرافیک، بیش از ۱۵۰ مدل هارد دیسک، بیش از ۱۰۰ مدل پاور جدید برای تمرین در این کارگاهها برای تمرین موجود است. رویهم هر چیزی که لازم باشد تا شما بهترین نتیجه را در تعمیر کامپیوتر یا کامپیوتر سرور بدست بیارین رو فراهم کرده ایم.

سرفصل دوره آموزش تعمیر مادربرد کامپیوتر

 1. آموزش الکترونیک مرتبط به قطعات SMD تشکیل دهنده مادربرد

آشنایی با قطعات الکترونیک اس ام دی روی انواع مادربرد و نحوه تست آنها
شناخت خازن، دیود، ترانزیستور، آی سی، چیپست ها روی مینبرد
آشنايي با ابزارهای ویژه تعمیرات مادربرد، تسترها و لوازم تعويض قطعات smd
هویه کاری، هیترکاری، لحیم کاری، بررسی مولتیمتر و روش کار با مولتی متر
بررسی تفاوت های ظاهری المانهای الكترونيكی مابين مادربرد PC و مادربرد نوت بوك و مادربرد سرور
شناخت و تست قطعات روی مین برد کامپیوتر (پاور، مینبرد، گرافیک، هارد)

 1. آموزش بلوک دیاگرام کلی مادربرد Mainboardآموزش تعمیر کامپیوتر

شامل بخش های اصلی مین برد از جمله پل شمالی، پل جنوبی، سوئیچینگ، تغذیه ورودی و مدار شارژ
بررسی پایه های مدار RAM، ارتباط با سایر اجزای مادربرد
بررسی چیپ صدا و لن LAN و روش تعویض آن
بررسی مدار یو اس بی و ارتباط آن با چیپ مین برد

 1. آموزش تعمیر مدار تغذیه ورودی و مدار ورودی ولتاژ و بررسی ایراد های آن

روشن نشدن با پاور شامل آموزش تست با منبع تغذیه
روشهای تست قسمت ورودی تغذیه و جریان کشی قطعات

 1. آموزش تعمیر مدار شمالی (چیپ شمالی) North Bridge

بخش های مختلف و اجزاء تشکیل دهنده
ارتباط بین بخش های پل شمالی
مسیریابی پایه های نورث بریج روی مین برد
آموزش برطرف کردن ایرادهای چیپ شمالی و ولتاژ گیری آن
روش درآوردن چیپست شمالی و ریبال آن

 1. آموزش تعمیر مدار جنوبی (چیپ جنوبی) South Bridge

آموزش تعمیر مادربردبخش های مختلف چیپ جنوبی و نحوه ارتباط آنها با هم
کنترل کننده های ورودی و خروجی
پورت های ورودی و خروجی
آموزش عیوب مدار سوئیچینگ
آموزش شناخت فرکانس ساز ها
ایرادهای بخش جنوبی و نحوه برطرف کردن آنها

 1. آموزش تعمیر چیپ گرافیک VGA و خروجی تصویر

آشنایی با مدار VGA ، اجزاء تشکیل دهنده و نحوه ارتباط آنها با هم
ایراد های VGA و نحوه برطرف کردن آنها و های ولتاژ ، ایرادها و چگونگی تعمیر گرافیک های آنبرد

 1. آموزش بایوس Bios و پروگرام کردن آن

آشنایی با انواع بایوس مادربرد کامپیوتر، سرور، بایوس کارت گرافیک و بایوس هارد دیسک شامل نحوه پروگرام و جمع آوری آرشیو
برنامه ریزی بایوس کامپیوتر و روش کار با تی ان ام 7000 و دستگاه ام آر تی

آموزش تعمیرات مادربرد بصورت تخصصی روی مادربرد گیگابایت و مادربرد ایسوز انجام توضیح داده میشود. کلیه قلقهای تعمیر درباره اموزش تعمیر مین برد مرتبط تمرین عملی میشود. کلاس تعمیر مادربرد توسط تعمیرکار کامپیوتر تدریس میشود.

 

آموزش تعمیرات کامپیوتر

در کارگاه آموزش تعمیر کامپیوتر کامتک زیر نظر تعمیرکار خودتون مادربرد و پاور و هارد تعمیر کنید. کار عملی و تمرین روی این دستگاهها شما رو به درجه خوبی از تعمیرات میرسونه و باعث میشه در بازار کار بهترین نیتجه را بدست بیارین. حتی تا ۳ ماه بعد از آموزش هم میتونید از کلاسهای رایگان رفع اشکال استفاده کنید. یعنی به نحوی کارآموزی تعمیرات کامپیوتر را در همین مکان در حین یادگیری انجام دهید تا با تمرین در محیط کارگاهی نتیجه خوبی بدست آورید.

دوره های آموزش تعمیرات کامپیوتر

آموزش تعمیر مادربرد کامپیوتر

آموزش تعمیر کارت گرافیک VGA

آموزش تعمیر پاور کیس (تغذیه سوئیچینگ)

آموزش تعمیر هارد SSD

آموزش ریکاوری اطلاعات و بازیابی

آموزشگاه کامپیوتر کامتک شامل کلاسهای مجهز در آموزش قطعات رایانه

آموزش تعمیرات هارد دیسک

مهمترین بخش در کلاس تعمیر کامپیوتر آموزش تعمیرات هارد دیسک میباشد. شما میتوانید با آموزشهای کارشناسان ما به نتایجی مانند تقسیم بندی اجزای هارد دیسک ها ، باز کردن صحیح هارد در محیط کلین روم ، تشریح کامل و دقیق اجزای داخلی هارد و بررسی تخصصی ساختار هارد دیسک ، شناخت سیلندر، عیب یابی بورد هارد و چیپ کنترلر، آموزش عیب یابی درایو هارد، آشنایی با موتور هارد دیسک، آموزش عیوب هد هارد و نحوه تعمیر و تعویض آن برسید.

روش آموزش تعمیر هارد کامپیوتر

 • آموزش تعمیر TRACK MODULE در تعمیر هاردآموزش تعمیر هارد
 • آموزش شناخت SELF SCAN
 • روشهای ریکاوری و برگرداندن اطلاعات SSD و HDD
 • آموزش BAD SECTOR گیری هارد دیسک
 • روش نصب FLASH ROM روی هارد دیسکها
 • آموزش تعمیر ظرفیت CAPICITY هارد (تغییر سایز)
 • تشریح و تعمیر و تست S.M.A.R.T
 • تشریح و تعمیر F.M.I.T
 • تعمیر برد هارد شامل عیب یابی مدار
 • آموزش تعمیر و تعویض هد هارد
 • آموزش تعمیر و تعویض پلاتر هارد
 • شناخت محیط کلین روم CLEAN ROOM
 • آشنایی با دستگاه PC3000 برای ریکاوری هارد مدل روسی و چینی
 • آموزش روشهای مختلف بازیابی ارائه شده توسط Data Extractor
 • آموزش کار با دستگاه ام آر تی MRT برای تعمیر و ریکاوری هارد
 • آموزش تعمیر هارد M2 بکار رفته روی لپ تاپها

آموزش بازیابی اطلاعات با دستگاه و آموزش ریکاوری اطلاعات با نرم افزار بصورت تخصصی بعد از دوره تعمیر هارد برگزار میشود. اگر کارت PC3000 دارید و یا میخواهید تهیه کنید میتوانید بصورت تخصصی دوره ریکاوری هارد را بگذرانید.

آموزش تعمیرات کارت گرافیک

 • شناخت مدارهای کارت گرافیک و تفاوت مدلهای مختلف در بازاراموزش تعمیر کارت گرافیک
 • الکترونیک مربوط به کارت گرافیک (قطعه شناسی) و ارتباط آن با اسلات روی مادربرد
 • شناخت چیپ های کارت گرافیک OnBoard روی مادربرد کامپیوتر و لپ تاپ
 • آموزش مسیریابی روی برد گرافیک
 • آموزش عیب یابی بورد کارت گرافیک
 • روش عیب یابی بخش تغذیه vga
 • عیب یابی آی سی های حافظه گرافیکی و چیپ اصلی
 • طریقه صحیح ریبال کردن GPU بصورت دستی
 • آموزش رفع اشکالات متداولی که برای انواع کارت گرافیک بوجود می آید.
 • آموزش تعمیر مین بردهایی که گرافیک آنبرد دارند.

آموزش تعمیر مادربرد سرور

کلاس تعمیر مادربرد پیشنیاز دوره تعمیرات مادربرد سرور است. آموزش تعمیر مادربرد سرور اچ پی HP، آموزش تعمیر مادربرد سرور سوپر ماکرو Supermicro و آموزش تعمیر مادربرد سرور ایسوس Asus از مثالهای داخل این کلاس میباشد. معمولا کسانی این دوره را شرکت میکنند که با الکترونیک و کمی با تعمیرات مین بردهای کامپیوترها آشنا هستند.

سرفصلهای دوره آموزش تعمیر مادربرد سرور همانند مینبرد کامپیوترها و مینی کیس ها هست با این تفاوت که روی مادربرد سرور بیش از یک عدد پردازنده و بایوس وجود دارد. حتی آی سی های شبکه هم در مادربرد سرور تکرار میشوند که در این کارگاه تعمیرکار مادربرد سرور تمامی عیب یابی و ولتاژ گیری مدارات را به شما آموزش میدهد.

آموزش بصورت کاربردی روی مادربردهای سرور اچ پی انجام میشود و کارآموزان اگر مادربرد سرور خاصی مد نظر دارند میتوانند در طول این دوره با هماهنگی استاد بهمراه بیاورند. کلیه عیوب مرتبط به پردازنده و رم و ای سی شبکه، چیپ گرافیک مادربرد سرور، فرکانس گیری رم، پورت ها و اسلات ها از سرفصلهای اصلی دوره تعمیر مین برد سرور است.

دوره تعمیر مادربرد کیس

آموزش تعمیر مینی کیس (تینکلاینت)

روش تعمیر تین کلاینت ها و مینی کیس ها که امروزه فروش زیادی در ادارت و اماکن دولتی و حتی شرکت ها دارند نیز در کارگاه کامتک زیر نظر تعمیرکار پی سی آموزش داده میشود. روش باز و بسته کردن و درآوردن مین برد مینی پی سی ها و عیب یابی و مسیریابی روی برد آنها مفصل در این کلاس شرح داده میشود.

بمراتب تین کلاینت ها از مین بردهای اسمارت و کوچک استفاده کرده اند که کمی عیب یابی روی برد را سخت کرده است. آموزش تعمیر مینی کامپیوتر اچ‌پی HP، آموزش تعمیرات مینی کیس اینتل Intel، اموزش تعمیرات کامپیوتر کوچک دل Dell، آموزش تعمیر کیس کوچک ایسوس ASUS، روش تعمیر تین کلاینت لنوو Lenovo و آموزش تعمیرات کامپیوتر اپل Apple از مثالهای این کلاس است.

رویهم رفته مینی پی سی ها دارای همان پردازنده و یا رم و هاردی هستند که تمامی کامپیوترها دارند؛ اما ممکن است در برخی از عیوب نکات منحصر به خود را داشته باشند. مدرس کامتک در آموزش تعمیر مینی پی سی کلیه نکات مربوط به بایوس دستگاه، عیب یابی چیپ ها، قلقهای فنی مینبرد را برای شما تشریح میکند.

computer repair training

آموزش تعمیر کامپیوتر اپل

دوره آموزش تعمیر دسکتاپ اپل iMac آیمک از رشته های محبوب برای تعمیرکاران کامپیوتر است. از باز و بسته کردن آیمک بروش کارخانه گرفته تا عیب یابی تمامی موارد کیس اپل برای شما تشریح میشود.

این کلاس را مجزا برای کسانی داریم که میخواهند تخصصی محصولات اپل را تعمیر کنند. از لحاظ الکترونیک تمامی قطعات بکار رفته روی مین بردها یکسان است. اما روش باز و بسته کردن کامپیوتر اپل و برخی قلقها در تعمیر برد آن نیاز به آموزش دارد. بنابراین نکات پیشرفته در تعمیر مینی کیس اپل را در این کارگاه برای شما شرح میدهیم. بمراتب اگر مرکز خدمات کامپیوتری دارید و یا در شرکت گارانتی اپل میخواهید مشغول بکار شوید لازم است که نکات تعمیراتی تین کلاینت اپل را بدانید.

آموزش تعمیر آی مک iMac اپل در کارگاه کامتک بصورت جزء به جزء شامل عیب یابی مدار تغذیه ورودی، عیوب مرتبط به چیپ ای مک، عیوب صدای آیمک، خروجی تصویر و هنگ کردن آی مک بصورت عملی تدریس میشود. در اصل سرفصلهای دوره تعمیر آیمک همانند کامپیوتر است با این تفاوت که روی دستگاه imac اپل تمرین میکنید و شما با عیوب مرتبط به آیمک آشنا میشوید.

اینکه چطور دستگاه ای مک را باز کنیم و آنرا عیب یابی کنیم و از کجا و چگونه قطعه معیوب آی مک را تعویض کنیم همگی در این کلاس به شما توضیح داده میشود. آموزش تعویض فلت ال سی دی آیمک، آموزش تعویض ال سی دی آیمک، تعویض اسپیکر ای مک، تعویض میکرفن و دوربین، تعویض ماژول لاجیک برد ایمک و قطعات دیگر نیز از موارد ساده در این مبحث آموزشی است.

آموزش تعمیر کیس ای تی ام ATM کامپیوتر

بمراتب کامپیوتر دستگاه ای تی ام همانند کامپیوتر های خانگی است که تفاوت های زیادی ندارد. بخش پاور و یا تغذیه دستگاه ای تی ام و همچنین ارتباط کیس ای تی ام با مانیتور و کیبورد دستگاه از تفاوت ها میباشد. بهمان صورت که تعمیر کامپیوتر به شما تدریس میشود همانطور تعمیرات ای تی ام نیز تدریس میشود بطوریکه روی کیس های مشابه ای تی ام مثال زده میشود.

در اصل در اموزش تعمیر کامپیوتر ای تی ام شما هر نوع کیسی را بلد باشید تعمیر کنید تفاوت خاصی ندارد و برای اینکه کارآموزان در این رشته با این دستگاه آشنا شوند ما در کارگاه کامتک چند نمونه مهیا کرده ایم.


آموزش تعمیر کامپیوتر

بهترین روش برای شروع یادگیری تعمیر مادربرد و پاور که از اصلی ترین اجزای رایانه هستند یادگیری بیس الکترونیک و قطعات تشکیل دهنده روی مین برد است. هر چه توانایی خود را با تمرین روی مینبرد های مختلف بیشتر کنید بهترین نتیجه را در کار بدست می آورید.

کامتک با در دست داشتن تجهیزات مدرن و کارشناسان مجرب، آموزش تعمیرات مادربرد را در فضایی تعمیرگاهی و مجهز تدریس میکند. شما در پایان دوره آموزش تعمیر کامپیوتر میتوانید با تعمیر مین بردهای مختلف آشنا شوید. آموزش عیب یابی و تعویض چیپستهای شمالی NORTH BRIDGE و چیپ جنوبی SOUTH BRIDGE ، آموزش تعویض آی ا (IO IC) ، آموزش تعویض آی سی صدا SOUND IC، آموزش تعویض کنترولرهای شبکه LAN، آموزش تعویض انواع آی سی های تغذیه PWM IC، آموزش تعویض آسی های مربوط به فرکانس CLOCK، آموزش تعویض ترانزیستور TRANSISTOR، آموزش تعویض ماسفت MOSFET، آموزش عیب یابی قطعات الکترونیکی اس ام دی SMD، آموزش تعویض اسلاتهای رم RAM SLOT، آموزش تعویض اسلات گرافیک PCI EXPRESS SLOT و AGP SLOT، آموزش تعویض اسلاتهای پی سی آی PCI SLOT، آموزش تعویض سوکت سی پی یو CPU SOCKET، روش تعویض کانکتورهای کیبورد و موس مادربرد در آموزش کامپیوتر، آموزش تعویض کانکتورهای یو اس بی USB CONNECTOR، آموزش تعمیر گرافیک مینبرد، آموزش پروگرام کردن بایوس BIOS PROGRAM، آموزش تعمیر هارد و همچنین آموزش کار با دیباگر مادربرد جهت عیب یابی سریعتر تدریس میشود.

روش تعمیر کامپیوتر در مرکز گارانتی

اگر میخواهید یک مرکز خدمات کامپیوتری راه اندازی کنید روش دریافت کار از مشتری مهم است. سعی کنید در مرحله اول مشتری از قطعه ای از کیس ایراد دارد را کامل با خود کیس بهمراه بیاورد. بطور مثال اگر مین برد کامپیوتر سوخته است احتمالا پاور یا قطعه دیگر در کیس باعث شده است. بنابراین روش تعمیر پاور و یا تعمیر مادربرد خراب کامپیوتر طوری است که بسیار به یکدیگر مرتبط هستند. بقیه قطعات کامپیوتر نیز مانند کارت صدا، شبکه، هارد دیسک و درایو نیز با منبع تغذیه پاور کیس در ارتباط هستند.

بنابراین اگر مشتری برای تعمیر مادربرد کامپیوتر و یا هارد دیسک به شما مراجعه کرد حتما پاور دستگاه را چک کنید؛ و اگر ممانعت از آوردن پاور داشت با پاور خود جلوی مشتری آنرا تست شده تحویل دهید.

جدول دوره آموزش تعمیرات کامپیوتر

دوره آموزشی توضیحات کلاس شهریه
آموزش الکترونیک مادربرد قطعه شناسی، ابزارهای تعمیرگاهی ۵
آموزش تعمیر مادربرد مین برد کامپیوتر،‌ مینی کیس، تین کلاینت ۱۲
آموزش تعمیرات پاور مدار سوئیچینگ، مدار ولتاژ ۱۰
آموزش اسمبل کامپیوتر نصب کیس گیمینگ، رفع عیبوب اورکلاک ۵
آموزش تعمیر هارد دیسک هارد لپ تاپی، کامپیوتر، سرور SAS ۱۰
آموزش بازیابی اطلاعات هارد ریکاوری اطلاعات با PC3000 و MRT ۱۵
آموزش تعمیر مادربرد سرور مین برد سرور اچ پی و اینتل ۱۵
آموزش تعمیر کارت گرافیک گرافیک گیمینگ ۱۰

آموزش تعمیرات کامپیوتر (آموزش تعمیر هارد، تعمیر مادربورد، گرافیک و آموزش تعمیر پاور) با شهریه ۱۵ تومان

کلاسها میتواند به دو صورت در کارگاه کامتک برگزار شود: حالت اول برای کارآموزانی که میخواهند یک مرکز تعمیرات راه اندازی کنند و یا کسانیکه تا حدودی سر از کار تعمیرات کامپیوتر درمیارن و میخواهند تخصصی تر تعمیر مادربرد و یا کارت گرافیک را یاد بگیرند. این دوره ها برای کسانیکه میخواهند مرکز تعمیرات و یا خدمات کامپیوتری داشته باشند بسیار مفید است؛ ولی ممکن است شما وارد کننده کارت گرافیک باشید و بخواهید اطلاعات تخصصی تر در اینباره بدست بیاورید. بنابراین میتوانید دوره تخصصی آموزش تعمیر کارت گرافیک را شرکت کنید.

قیمت دوره آموزش تخصصی تعمیر مادربرد: ۲۰ تومان

قیمت آموزش تخصصی تعمیر کارت گرافیک: ۱۸ تومان

قیمت دوره آموزش ریکاوری اطلاعات: ۲۵ تومان

البته این قیمت ها از بیس تا اطلاعات تخصصی تر است؛ و اینکه شما اگر نخواهید تجهیزات حرفه ای تر بخرید و یا در مرکز گارانتی فعالیت نمیکنید لزومی به گذراندن دوره های تخصصی ندارید. با همان دوره های عمومی تعمیرات کامپیوتر میتوانید یک خدمات رایانه را پیش ببرید و پاسخگوی مشتریان خود باشید.

اموزش تعمیرات کامپیوتر

شروع آموزش تعمیرات نوت بوک

بیشترین مبحث در زمینه اموزش تعمیرات کامپیوتر شامل اموزش تعمیر مین برد، آموزش تعمیر هارد و آموزش تعمیر پاور کامپیوتر میباشد. با گذراندن دوره آموزش تعمیر کیس میتوانید براحتی دوره تعمیرات لپ تاپ را گذارنده و نتیجه بهتری بدست آورید. اگر میخواهید مرکز تعمیرات کامپیوتری راه اندازی کنید و یا نوت بوک تعمیر کنید بهتر است از اموزش تعمیر مادربرد و پاور شروع کنید.

در کلاس آموزش تعمیر کامپیوتر کلیه قطعات مین برد، کارت گرافیک و انواع هارد دیسک برای تمرین شما کارآموزان مهیا شده است. اگر میخواهید تعمیر لپ تاپ را بهتر یاد بگیرید توصیه ما بر این است که ابتدا روی تعمیر قطعات کامپیوتر تمرین کنید و سپس سراغ تعمیر لپ تاپ بروید.

تضمین آموزش استاد تعمیرکار و کار عملی بر روی انواع برندهای کامپیوتر

برتری کلاس آموزش تعمیر کامپیوتر کامتک

 • آموزش عملی و روی انواع مختلف مدلها میباشد.
 • روش تدریس کاربردی است و غیر از مطالب آکادمیک بشما عیب یابی تخصصی آموزش میدهیم.
 • تا ۳ ماه بعد از دوره تعمیر کامیپوتر پشتیبانی میشوید.
 • آموزش در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برای مادربرد و لپ تاپ برگزار میشود.
 • تعمیرکار با ۲۷ سال سابقه تجربه خود را در اختیار شما قرار میدهد.

آموزش تعمیرات مین برد سرور، آموزش تعمیرات مینی کیس، آموزش تعمیر گرافیک ماینر، گرافیک گیمینگ، روش بازیابی اطلاعات هارد و آموزش تعمیر برد هارد دیسک SSD و SAS، آموزش تعمیر کارت شبکه در کلاس تعمیر کیس کامتک برگزار میشود.

روش راه اندازی کسب و کار خدمات کامپیوتری و تعمیرگاه کامپیوتر

در حین آموزش تعمیر کامپیوتر شما با مراکز فروش ابزارهای تعمیر مادربرد آشنا میشوید. از کجا قطعه تهیه کنیم و چگونه قطعات اصلی را از فیک تشخیص دهیم نیز در کارگاه تعمیر کامپیوتر توضیح داده میشود. برای راه اندازی مغازه تعمیرات کامپیوتری لازم است که مدرک معتبر تعمیرات کامپیوتر و جواز کسب کامپیوتر داشته باشید. پس شما را راهنمایی میکنیم که چگونه این موارد را پیش ببرید.

خرید هیتر، هویه، پروگرامر، لوپ و ابزارهای تخصصی تعمیر کامپیوتر از موارد مهم برای راه اندازی کسب و کار تعمیرات رایانه است. ابزار مناسب در یک مرکز گارانتی کامپیوتر میتواند کار تعمیر را سهل کند. همچنین برای اتحادیه صنف رایانه و جواز کسب و کار کامپیوتر لازم است که شما تجهیزات مناسب تعمیرگاهی داشته باشید.

computer repair class

آموزش غیر حضوری تعمیر کامپیوتر / آموزش آنلاین تعمیرات کامپیوتر

اگر حس کردین که مسیرتون دور هست و یا توانایی حضور در کارگاه ما را ندارین پس میتونید به دو روش شرکت کنید. بصورت مجازی کلاس را برای شما از طریق نرم افزار گوگل میت، یا واتس آپ شبیه سازی میکنیم و یا فیلم های آموزشی در اختیار شما قرار میدهیم. نمونه ای از فیلم آموزش تعمیر مادربرد کامپیوتر را در زیر آورده ایم.

 

چگونه بهترین تعمیرگاه کامپیوتری را داشته باشیم؟

برای راه اندازی تعمیرگاه مجهز که بتوانیم پاسخگوی تمامی مشتریان باشیم لازم به دانش خوب در تعمیرات و ابزارهای مجهز است. نمیگم ابزار خیلی گران بخریم و بهتر است کار را با ابزارهای ساده تر شروع کنیم و اگر دانش خوب در زمینه تعمیرات کامپیوتر بدست بیاوریم براحتی میتوانید در بازار تعمیرات کیس جایگاه خوبی داشته باشید.

اگر مبتدی هستید دوره الکترونیک که پایه تعمیرات هست را یاد بگیرید، بخش آموزش تعمیر پاور ساپلای کامپیوتر، سوئیچینگ ها و مینی پاور ها که از همه مهمتر هست را فراگرفته و سپس سراغ عیب یابی مادربردها بروید. از تعمیر مادربردهای ساده ایسوس، ام اس آی و گیگابایت شروع کنید و به مین بردهای سرور برسید. یادگیری تعمیر هارد دیسک و کارت گرافیک را هم در مرحله بعدی ادامه دهید.

سعی کنید ابزارهای مناسب تعمیرگاهی خوب بخرید و در طول دوره تمرین کنید تا بهترین نتیجه را در یادگیری تعمیر کامپیوتر بدست بیاورید. حتما کارگاه آموزشی کامتک و تجهیزات آنرا با مراکزی که مد نظر دارین مقایسه کنید چرا که فقط یک استاد با تجربه با حالت آموزشی خوب میتونه شما رو به هدفتون برسونه.

نسخه مناسب چاپ