دوره تعمیرات کارت گرافیک شامل عیب یابی کارت گرافیک گیمینگ و تعمیر گرافیک دستگاه ماینر بصورت تخصصی در کارگاه کامتک و زیر نظر تعمیرکار کارت گرافیک هر هفته برگزار میشود. همچنین دوره تعمیر کارت گرافیک میتواند بهمراه آموزش تعمیر مادربرد کامپیوتر و تعمیر مین برد لپ تاپ نیز اجرا شود. با یادگیری تعویض چیپ گرافیک، آنالیز مدار، عیب یابی و مسیر یابی برد انواع کارت گرافیک براحتی میتوانید روی بردهایی که چیپست گرافیک دارند تسلط بدست آورید. آموزش تعمیر گرافیک با چیپ اینتل، ان وی دیا و ای ام دی از برندها و مثالهای اصلی در تعمیرگاه گرافیک کامتک است.

آموزش تعمیر کارت گرافیک

آموزش تعمیر گرافیک پیشنیاز خوبی جهت تعمیر گرافیک آنبرد مادربرد و چیپ گرافیک لپ تاپ است

آموزش تعمیر گرافیک ATI
آموزش تعمیر وی جی ای
آموزش تعمیر گرافیک nVidia

آموزش تعمیرات کارت گرافیک های حرفه ای شامل اموزش تعمیر وی جی ای ATI و آموزش تعمیر کارت گرافیک Nvidia میباشد. عیب یابی و مسیر یابی روی مدار گرافیک از جمله سرفصلهای اصلی این دوره است. در آموزشگاه تعمیر کامپیوتر کامتک بصورت عملی و کاربردی روی مدارات گرافیک تدریس میشود.

سرفصلهای مهم در آموزش تعمیر کارت گرافیک

  • بررسی قطعات تشکیل دهنده الکترونیکی SMD روی مدار گرافیک
  • نحوه ولتاژ گیری مدار در آموزش تعمیر کارت گرافیک
  • مسیر یابی برد کارت گرافیک و عیب یابی مدار
  • روش ریبال کردن چیپ GPU
  • سرویس فن گرافیک و استفاده از سلیکون مناسب روی چیپ
  • روش عیب یابی کارت گرافیک nVidia ان وی دیا
  • روش عیب یابی کارت گرافیک ATi ای تی آی
  • بررسی چیپ گرافیک آنبرد مین برد سرور
  • بررسی چیپ گرافیک مین برد لپ تاپ
  • رفع اشکالات بوجود آمده توسط پاور به کارت گرافیک

دوره آموزش تعمیرات کارت گرافیک برای کسانیکه میخواهند کار تخصصی روی برندهای مختلف انجام دهند و یا در مرکز خدمات کامپیوتری کار میکنند یا در شرکت های گارانتی (واردکننده گرافیک) بسیار مفید است. بنابراین شما در آموزشگاه کامتک میتوانید این رشته را بصورت عمومی با تعمیر مینبرد بگذرانید یا خصوصی و مجزا.

جدول دوره های آموزش تعمیرات کارت گرافیک

نام دوره آموزشی شهریه
آموزش الکترونیک ۳،۵۰۰،۰۰۰
آموزش تعمیر کارت گرافیک ۷،۰۰۰،۰۰۰
آموزش تعمیرات مادربرد ۸،۰۰۰،۰۰۰
آموزش تعمیرات لپ تاپ ۱۲،۰۰۰،۰۰۰

در اصل دوره آموزش تعمیر کارت گرافیک غیر از اینکه در مراکز خدمات کامپیوتری حائز اهمیت است، در تعمیر بخش گرافیک لپ تاپ و گرافیک آنبرد سرور کمک میکند. اموزش تعمیر VGA شامل ریبال چیپ اصلی و عیب یابی مدار تغذیه و اصول ولتاژ گیری برد گرافیک است. اگر الکترونیک SMD را میدانید نیازی به گذراندن این دوره بعنوان پیشنیاز ندارید.

آموزش تعویض چیپ گرافیک با دستگاه BGAMachine

آموزش تعویض چیپ گرافیک

آموزش تعمیر VGA گرافیک

در کارگاه اموزش تعمیر وی جی ای کامتک کلیه برندهای کارت گرافیک برای تمرین مهیا است. علاقمندان این رشته میتوانند با تمرین عیب یابی روی مدارات کارت گرافیک مختلف بهترین نتیجه را در کار خود بدست بیاورند. در اموزش تعمیر گرافیک لپ تاپ اگر تعمیر VGA را بدانیم بهتر میتوانیم نتیجه گیری کنیم. کارآموزان نیز میتوانند در طول دوره کارت گرافیک خراب برای تمرین بهمراه بیاوند.

انواع برندها در آموزش تعمیر کارت گرافیک (وی جی ای)

آموزش تعمیر کارت گرافیک ان وی دیا nVidea

آموزش تعمیر کارت گرافیک ای تی آی ATI

آموزش تعمیر کارت گرافیک ایسوس ASUS

آموزش تعمیر کارت گرافیک گیگابایت GigaByte

آموزش تعمیر کارت گرافیک ام اس آی MSI

در کامتک انواع برندها بیش از ۱۰۰ مدل کارت گرافیک برای تمرین شما مهیا است

چطوری تعمیر کارت گرافیک را یاد بگیریم؟

در کارگاه آموزش تعمیر گرافیگ کامتک شما در ابتدا اگر الکترونیک نمیدانید، با قطعات روی مدار آشنا میشوید. تست و اندازه گیری صحیح و درآوردن و جازدن از موارد اصلی شروع کار تعمیر کارت گرافیک است. بعد از ان سراغ تشریح مدار گرافیک که شامل بخش تغذیه، مدار پردازنده، چیپ GPU، آی سی های حافظه و خروجی تصویر میرویم. آموزش تعمیر کارت گرافیک زیاد پیچیده نیست و اگر بخش های روی برد گرافیک را بشناسیم میتوانیم براحتی عیب یابی و تعمیر کنیم.

نکته: توصیه میکنیم که ریبال چیپ گرافیک را با دستگاه BGAMachine یاد بگیرید و یا بتوانید با اشتاینر آنرا ریبال کنیم.

روش ریبال چیپ گرافیک

بیشتری خرابی در تعمیر کارت گرافیک

برای اینکه بتوانید یک نتیجه گیری کلی دز تعمیر کارت گرافیک کنید لازم است بدانید که  بیشترین خرابی کارت گرافیک روی بخش تغذیه، آی سی های رم و پردازنده گرافیک یا همان چیپست گرافیک است. لازم است که با گران شدن کارت گرافیک کامپیوتر که بیشترین مصرف را برای انیمیشن کاران و افراد گرافیست دارد، خرابی این بخش ها را یاد بگیریم و اگر خدمات کامپیوتری داریم پاسخگوی مشتریان باشیم.

بیشترین مسئله برای یادگیری تعمیر کارت گرافیک اصول شناخت اجزای روی مدار و تمرین روی برندها و مدلهای مختلف VGA است. البته ساختار کلی مدارت کارت گرافیک مشابه به هم است و فقط کیفیت قطعات بکار رفته و سرعت پردازش روی مدلها بیشتر میشود.

آموزش ریبال چیپ گرافیک

بعد از اینکه مسیر یابی برد گرافیک را یاد گرفتید و توانایی شما برای رسیدن به قطعه معیوب روی برد بالا رفت میتوانید به اصلی ترین بخش یعنی عیوب چیپست گرافیک بروید. خرید قطعات کارت گرافیک و تعویض آن در کارگاه تعمیر گرافیک به شما عملی تدریس میشود.

ریبال چیپ گرافیک چیست؟ پردازنده اصلی کارت گرافیک و یا چیپست GPU‌ که کار اصلی پردازش تصویر را برای VGA انجام میدهد در اثر حرارت و کندی فن آسیب میبیند. این پردازنده گرافیکی دارای پایه های زیادی در زیر آن است که با حرارتی که ایجاد شده و خنک نمیشود، از روی PCB جدا میشود. یک تعمیرکار گرافیک میتواند با حرارت صحیح به این چیپست و پیوند پایه های قلع به برد کارت آنرا تعمیر کند. به عمل حرارت دادن به چیپ و چسباندن پایه های جداشده از روی مدار وی جی ای ریبال چیپ کارت گرافیک میگوییم.

روش ریبال کارت گرافیک با دستگاه هیتر، مایع فلکسی، تینر شستشو، دستگاه آی آر IR و دستگاه بی جی ای ماشین BGA Machine انجام پذیر است. آموزش ریبال صحیح کارت گرافیک در کارگاه کامتک زیر نظر تعمیرکار گرافیک عملی به شما تدریس میشود.

آموزش تعمیرات کارت گرافیک گیمینگ

از گرانترین قطعات یک کامپیوتر و یا مینی کیس گرافیک گیمینگ است. در اصل کارت گرافیک های حرفه ای برای بازی و تدوین فیلم و امور گرافیکی تصویر سازی بکار میروند. خنک کننده های قوی با فن های دور بالا روی این کارت های پرتوان نصب شده است. قیمت کارت گرافیک گیمینگ با چیپ ان وی دیا nVidia و چیپ ای ام دی AMD گران است که براحتی میتوانید در این کلاس روش عیب یابی و تعمیر آنرا یاد بگیرید.

آموزش تعمیر کارت گرافیک ماینر

کارت گرافیک ماینیگ برای ریگ های حرفه ای استخراج ارز دیجیتال بفروش میرسد. بمراتب همانطور که گفتم حرارت بالا و کند کار کردن فن بعد از یک مدت که گرد و غبار ایجاد میشود چیپست را به اصطلاح قلع سردی ایجاد میکند. یعنی پایه های قلع در اثر حرارت از روی برد جدا میشوند و اتصال آنها به برد کارت گرافیک ماینر قطع میگردد. شما در کارگاه آموزش تعمیرات وی جی ای کامتک براحتی تفاوت و شباهتهای هر یک از این کارت ها را مورد بررسی اصولی و عیب یابی قرار میدهید.

راه اندازی تعمیرگاه کارت گرافیک در کنار تعمیر کامپیوتر و تعمیر لپ تاپ

جالب است که بدانید بالای ۹۰٪ ابزارهایی که برای تعمیر مادربرد، لپ تاپ یا بردهای مشابه اینها بکار میروند در تعمیرگاه یکسان است. هیتر، لوپ، هویه، پروگرامر، لپ تاپ، پمپ باد و ابزارهای لحیمکاری از اصول تجهیزات یک میز تعمیر گرافیک است. البته من توصیه میکنم که بهمراه آموزش تعمیر گرافیک در یک مرکز بتوانید نوت بوک و مادربرد را نیز تعمیر کنید!

شرکت های گارانتی تعمیر کارت گرافیک و واردکننده های وی جی ای نیز میتوانند برای ارتقاء سطح دانش کارشناسان خود در این کلاس شرکت کنند. سعی کرده ایم که به شما در کارگاهی تعمیر وی جی ای را آموزش دهیم که خودمان در حال خدمات گرافیک هستیم! پس بهترین محیط را برای شما عزیزان مهیا کرده ایم.

نسخه مناسب چاپ