دوره آموزش ریکاوری اطلاعات که زیر مجموعه رشته اموزش تعمیر هارد میباشد یکی از تکنیک های پرسود در خدمات رایانه ای است. آموزش بازیابی اطلاعات با ترفندها و روشهایی است که بنحوی تعمیر هارد را تکمیل میکند. در خیلی از مواقع تعمیر هارد زیاد ممکن است حائز اهمیت نباشد ولی برگرداندن اطلاعات هارد بسیار مهم است. آموزش بازیابی اطلاعات با دستگاه و یا بدون دستگاه ریکاوری میتواند انجام شود. یکی از ابزارهای سخت افزاری در ریکاوری اطلاعات کارت PC3000 است که قیمت بالایی دارد.

آموزش ریکاوری اطلاعات هارد

آموزش ریکاوری اطلاعات

بازیابی اطلاعات و ریکاوری اطلاعات جزء مشاغل بسیار حساس و ظریف در تعمیرات کامپیوتر میباشد. اکثر خطاهای هارد درایوها به علت مشکلات الکتریکی و یا مکانیکی است. باز کردن یک هارد دیسک در محیط های خاص موجب نشستن گرد و غبار بر روی پلاترهای هارد شده و پلاترها را آسیب پذیرتر میکند. راه حل های مختلف برای بازیابی اطلاعات و فرق بین بازیابی ریکاوری اطلاعات نرم افزاری با سخت افزاری می باشد. در بخش آموزش ریکاوری هارد دیسک بطور کامل هم بصورت نرم افزاری و هم با کارت PC3000 را فرا میگیرید. آموزش بصورت کاملا عملی و با مثالهایی از قبیل تعمیر هارد اینترنال PC و تعمیر هارد لپ تاپ و هاردهای اکسترنال (پاسپورتی) انجام میگیرد.

برخی از موراد آموزش بازیابی اطلاعات از هارد دیسک ها شامل: DETECT نمی شوند اما برد آنها سالم است، اطلاعات آن توسط ویروس Code شده است، بدسکتور شدید دارند ، یک یا چند هد خراب دارند، ناحیه ای از پلتر خراب است، Format شده اند، اطلاعات پاک شده است، مانع از بوت شدن و بالا آمدن سیستم عامل در کامپیوتر میشوند ، صدای غیر متعارف و یا تق تق می دهند، در بایوس مادربرد شناسایی شده ولی در سیستم عامل شناسایی نمی شوند و ایرادهای مشابه میباشد. دوره آموزش تعمیر هارد نیز قبل از این دوره میتواند مهم باشد.

دوره آموزش بازیابی اطلاعات هارد و آموزش ریکاوری فلش 

 • شاخت ساختار هارد دیسک های موجود در PC‌ و لپ تاپ
 • بررسی نوع اشکال بوجود آمده برای شروع ریکاوری هارد
 • شناخت مدلهای برد هارد کامپیوتر
 • آشنایی با هارد دیسک سرور SAS
 • آشنایی با هارد تحت شبکه و روش شروع ریکاوری اطلاعات هارد تحت شبکه
 • آموزش بدسکتور گیری هارد بصورت نرم افزاری
 • آموزش اف دیسک و فرمت روی سیلندر هارد توسط هد چگونه انجام میشود
 • نحوه ذخیره سازی اطلاعات روی هارد دیسک HDD
 • بررسی هارد اس اس دی SSD و نحوه ریکاوری اطلاعات هارد SSD
 • آموزش برگرداندن اطلاعات لپ تاپ
 • آموزش برگرداندن اطلاعات سیم کارت
 • آموزش برگرداندن اطلاعات گوشی
 • آموزش بازیابی اطلاعات فلش مموری
 • بررسی ساختار فلش مموری و رم
 • آموزش برگرداندن اطلاعات رم شامل بازیابی رم دوربین و رم موبایل
 • آموزش بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده
 • آموزش ربکاوری اطلاعات دی وی آر
 • آموزش ریکاوری اطلاعات موبایل
 • آموزش بازیابی اطلاعات تبلت

کامتک کارگاه مجهز به جراحی سیلندر و تعمیر هارد دارد و اموزش تعمیر هارد در این بخش انجام میشود.

تعمیر هارد تعمیرات هارد

نتایج مهم در آموزش ریکاوری اطلاعات هارد

 • بازیابی هارد دیسکی که دیتکت Detect نمیشود.
 • تعمیر هارد که بدسکتور دارد و بوت نمیشود.
 • آموزش تعمیر هاردی که صدای غیر متعارف و تق تق میدهد.
 • تعمیر بایوس هارد جهت ریکاوری اطلاعات و تعمیر هارد.
 • برطرف کردن هارد که در بایوس مادربرد شناسایی شده ولی ویندوز نصب نمیشود.
 • هارد دیسک ظرفیت درستی نشان نمیدهد. HDD Repait training
 • ویروس به هارد آسیب رسانده است.
 • آموزش رفع ایرادات S.M.A.R.T
 • آموزش رفع عیوب کندی هارد دیسک

جدول دوره آموزش بازیابی اطلاعات هارد دیسک

نام دوره آموزشی شهریه شروع دوره
آموزش الکترونیک هارد ۳،۵۰۰،۰۰۰ ۱۹ فروردین
آموزش تعمیر هارد ۵،۰۰۰،۰۰۰ ۱۹ فروردین
آموزش دستگاه PC3000 ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ تماس

آموزش بازیابی اطلاعات هارد

آموزش بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال، آموزش ریکاوری اطلاعات هارد لپ تاپ، آموزش برگرداندن اطلاعات هارد کامپیوتر و اموزش ریکاوری اطلاعات فلش مموری از مهمترین مواردی است که در کلاس اموزش تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات به آن اشاره میشود.

آموزش جراحی هارد

انواع آموزش بازیابی اطلاعات در کامتک

آموزش ریکاوری اطلاعات هارد کامپیوتر

آموزش ریکاوری اطلاعات هارد لپ تاپی

آموزش ریکاوری اطلاعات هارد SSD

آموزش بازیابی اطلاعات فلش مموری (کول دیسک)

آموزش بازیابی اطلاعات موبایل (عکس، فیلم و شماره تلفن)

آموزش بازیابی اطلاعات مموری دوربین

آموزش بازیابی اطلاعات هارد SAS (هارد سرور)

آموزش ریکاوری اطلاعات هارد پاسپورتی

اموزش تعمیر هارد ضربه خورده جهت ریکاوری اطلاعات، آموزش تعمیر هارد که صدای تق تق میدهد و اموزش تعمیر هاردی که در اثر نوسان برق آسیب دیده نیز از جمله مشکلات مشتریان است. کلاس آموزش تعمیر هارد در اصفهان، آموزش تعمیر هارد در شیراز، آموزش تعمیر هارد در اهواز، آموزش تعمیر هارد در تبریز، آموزش تعمیر هارد در مشهد و آموزش تعمیر هارد در بوشهر از نمایندگیهای کامتک میباشند. البته آموزش کارت پی سی ۳۰۰۰ فقط در تهران و مرکز کامتک انجام میشود. همچنین آموزش ریکاوری اطلاعات دستگاه دی وی آر DVR‌ و روشهای بازیابی آن در این کلاس تدریس میشود.

آموزش جراحی هارد دیسک

recovery

روشهای رسیدن به بازار کار بازیابی اطلاعات هارد

الکترونیک را حرفه ای شوید؛

تعمیر برد هارد را یاد بگیرید؛

قطعات مکانیکی هارد را بشناسید؛

روش تعویض قطعات را بدون کلین روم بدانید؛

کارایی نرم افزارهای تخصصی بازیابی اطلاعات را بررسی کنید؛

کارت PC3000 تهیه کنید!

آموزش تعمیر هارد SSD

تقریبا هارد دیسک های جدید بیشتر از نوع اس اس دی هستند. پس حتما تعمیر برد و الکترونیک خود را قوی کنید. بیشتر سعی کنید با تعویض آی سی های هارد دیسک ها برای تعمیر هارد آشنا شوید. از برنامه های بازیابی اطلاعات کمک بگیرید. البته بیشتر نرم افزار های بازیابی اطلاعات اصلی و بدون کرک تهیه کنید.

آموزش تعمیر هارد اس اس دی لپ تاپ، آموزش تعمیر هارد SSD کامپیوتر و آموزش تعمیر هارد اس اس دی اکسترنال از مثالهایی است که در این کارگاه با شما تمرین میشود.

آموزش بازیابی اطلاعات هارد سرور SAS

اگر میخواهید یک لابراتور هارد جهت ریکاوری و بازیابی اطلاعات داشته باشید لازم است که عیب یابی و تعمیر هارد سرور را بدانید. هارد دیسک سرورهای کامپیوتری که SAS نیز میباشد در اثر کارکرد شبانه روزی کرش میکند و یا آسیب میبیند. بمراتب اطلاعات یک سرور بسیار حساس و حائز اهمیت میباشد. در بخش آموزش بازیابی اطلاعات سرور شما براحتی با عملکرد این نوع ذخیره کننده های اطلاعات آشنا شده و میتوانید آنرا ریکاوری کنید.

آموزش ریکاوری اطلاعات گوشی موبایل

بازیابی اطلاعات گوشی موبایل اصلا شبیه به ریکاوری هارد کامپیوتر نیست. روش ریکاوری عکس و فیلم و محتوای شماره تماس ها و پیام ها در گوشی تلفن همراه با باکس های نرم افزاری و در دوره آموزش تعمیرات موبایل تدریس میشود. ولی خوب است که اطلاعاتی درباره نحوه هارد موبایل و حافظه گوشی جهت ریکاوری و برگرداندن اطلاعات مهم کاربر داشته باشید.

رویهم اگر میخواهید حرفه ای ریکاوری اطلاعات موبایل را یاد بگیرید بنابراین دوره تعمیر موبایل را بگذرانید ولی تخصصی عیب یابی هارد و تعمیر حافظه گوشی را یاد بگیرید. بازیابی اطلاعات موبایل از طریق نرم افزارهای مرتبط با باکس های سخت افزاری انجام پذیر است.

آموزش برگرداندن فیلم و عکس

آموزش برگردان فیلم، آموزش بازیابی عکس و صوت، آموزش بازیابی اطلاعات حسابداری و موارد شبیه به این از روی هارد دیسک در کلاس ریکاوری هارد توضیح داده میشود. در اصل شما هر نوع فایل کامپیوتری که حتی زمان طولانی از پاک شدن آن گذشته است را میتوانید بازیابی کنید. هارد دیسک ها دارای حافظه پنهان هستند که میتوانند این اطلاعات را در میرور خود نگه دارند. تا حتی اگر اطلاعات بنحوی از بین رفت توسط دستگاه و یا نرم افزارها بازیابی شوند.

در کلاس ریکاوری هارد دیسک شما با نحوه ذخیره سازی اطلاعات روی سیلندر هارد و نحوه ذخیره سازی روی آی سی هارد SSD اشنا شده تا بتوانید در هنگام بازیابی اطلاعات تسلط به کارایی هر یک داشته باشید. روش ریکاوری اطلاعات تخصصی است و لازم است که شما با عملکرد حافظه آشنا شوید.

آموزش بازیابی اطلاعات کامپیوتر

درون هارد دیسک کامپیوتر چه HDD و یا هارد دیسک SSD اطلاعاتی است که کاربرد در زمانی که با کامپیوتر کار میکند جمع آوری و نگهداری میکند. این اطلاعات میتواند مونتاژ فیلم عروسی، تیزر تبلیغاتی و یا عکس هایی از مشتریان خود باشد. خیلی موارد اشتباها و سهوا این اطلاعات از بین میرود و ما در کلاس بازیابی اطلاعات هارد به شما یاد میدهیم که چگونه فیلم و عکس و فایل های نرم افزار های طراحی مانند فتوشاپ و کرل را بازیابی کنید.

آموزش ریکاوری نرم افزار ادیوس، نرم افزار فتوشاپ، ریکاوری نرم افزار کرل و بازیابی اطلاعات نرم افزار ایلاستریتور شبیه به هم است و هیچ فرقی در عملکرد یک تعمیرکار هارد ندارد. یعنی هر یک از این فایلها در ریکاوری اطلاعات به یک حالت انجام میشود. البته گاهی برای ریکاوری اطلاعاتی که نام فایل ممکن است فارسی باشد به مشکل بر بخورید که اگر دستگاه ریکاوری شما اپدیت باشد و از نرم افزارهای اورجینال ریکاوری استفاده کنید براحتی بازیابی میشود.

آموزش بازیابی فیلم دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته

همانطور که میدانیم وظیفه دستگاه دی وی آر DVR دوربین مداربسته ضبط تصاویر متحرک از مکانی است که روی هارد صورت میگیرد. سیستم دوربین مداربسته به این صورت است که وقتی هارد دیسک پر میشود اطلاعات جدید و فیلم های گرفته شده جدید را روی فیلمهای تاریخ قدیمی جایگزین میکند.

در اصل یک دوربین مداربسته میتواند بسته به ظرفیت هارد دیسک یک ماه یا بیشتر فیلم را روی خود ذخیره داشته باشد. ضبط یک تصویر جدید روی قدیمی ترین تصویر انجام میشود. حال شاید لازم است که ما دسترسی به اطلاعات خیلی قبل داشته باشیم در صورتیکه ممکن است چندین رکورد جدید روی هارد DVR قرار گرفته باشد که در این صورت کمی بازیابی اطلاعات ممکن است مشکل باشد.

در بین همکاران کمتر کسانی هستند که مسئولیت ریکاوری اطلاعات دوریبن مداربسته را به عهده میگیرند. چراکه ممکن است چندین بار روی یک فایل اطلاعات ذخیره شده باشد و تعمیرکار هارد برای رسیدن به اطلاعات مورد نظر مشتری خیلی وقت و زمان صرف کند! ما در کارگاه تعمیر هارد کامتک آموزش ریکاوری اطلاعات هارد دوربین مداربسته را برای کارآموزانی که علاقمند به این رشته هستند را توضیح میدهیم.

نسخه مناسب چاپ